Przesiewacz do węgla

Przesiewacz do węgla jest urządzeniem do sortowania na frakcje materiałów kopalnych. Mogą to być surowce suche i mokre o różnym uziarnieniu. Maszyna posiada praktyczne wzmacniacze wibracji, co pozwala na uzyskanie odpowiednich drgań. Uzyskiwane są efekty w postaci czystego węgla wolnego od zanieczyszczeń, bez zapychania sit, przez materiał wilgotny czy też bardzo drobny. Wysokiej jakości urządzenia osiągają wydajność nawet do 100 ton na godzinę. Ponadto producenci wprowadzają zabudowę kilku pokładów i przesiewacz do węgla ma niskie zużycie energii elektrycznej. Innym rodzajem przesiewacza do węgla jest typ bębnowy, który jest również używany.

Przesiewacz do węgla wibracyjny

Przesiewacz do węgla pracuje przede wszystkim w kopalniach i firmach, które prowadzą obróbkę takiego materiału. Sita znajdujące się w maszynie gwarantują stabilną ostrość przesiania. Takie części są produkowane z materiałów trwałych i odpornych, dlatego mogą być wykorzystywane w urządzeniach działających w trudnych warunkach.
W przesiewaczu do węgla znajdują sita z oczkami, które nie zatykają i są czyste, dlatego zarówno przesiewanie i separowanie miału nie powoduje żadnych przestojów. Dla długiego użytkowania maszyny ważny jest materiał, z jakiego jest wykonane sito. Jeżeli zastosowano stal odporną na ścieranie, czas jego eksploatacji będzie znacznie wydłużony.
Dużym zainteresowaniem przedsiębiorstw potrzebujących maszyn do sortowania kruszyw oraz innych materiałów sypkich jest dwupokładowy przesiewacz do węgla wibracyjny Dotyczy to takich procesów suchych i mokrych, odwadniania, spłukiwania, odmulania itd. Takie maszyny wykonują przesiewania węgla klas drobnych i średnich, na sitach perforowanych, strunowych i siatkowych..

Czym wyróżnia się wibracyjny przesiewacz do węgla?

Możliwość wielokrotnego przesiewania węgla, bez względu na jego częściowe zmiałowienie, które powstaje w czasie mechanicznego załadunku. Pozostawienie miałkiego węgla spowoduje jego lasowanie, ponieważ będą oddziaływały warunki środowiskowe a to wiąże się ze spadkiem ceny. Przesianie zapobiegnie takim zjawiskom. Segregacja materiału kopalnego w przesiewaczu do węgla jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ można uzyskać grubsze frakcje.
Taki sortownik może działać z kruszarką, dzięki czemu węgiel będzie rozdzielony na trzy frakcje. Uzyskany węgiel będzie miał równą grubość i będzie czysty. Aby usprawnić pracę, warto wyposażyć maszynę w podajnik taśmowy, który sprawnie odprowadza przesiany surowiec na pryzmę albo też od razu na samochód. Eksperci twierdzą, że przesiewacze do węgla wibracyjne dzięki swojej nieskomplikowanej budowie pracują bezawaryjnie. A to powoduje, zwiększenie jakości węgla a także zapewnienie większego bezpieczeństwa pracy.
Dostępne są różne rodzaje przesiewaczy węglowych wibracyjnych, a mianowicie:

  • Wielopokładowe
  • Z koszem załadowczym
  • Z przenośnikami taśmowymi do odprowadzania medium
  • Bezwładnościowe rurowe oraz płaskie
  • Elektromagnetyczne płaskie i rurowe.

Rodzaje przesiewaczy wibracyjnych

  • Jedno lub wielopokładowe.
  • Otwarte lub obudowane.
  • Podparte lub podwieszone.

Przesiewacze wibracyjne mają różne położenie napędów, dlatego praca rzeszota w maszynie może być: liniowa, kołowa lub eliptyczno-kołowa. Przy ruchu posuwisto-zwrotnym rzeszota, następuje proces samooczyszczania pokładów sitowych w czasie wykonywania przesiewania na sucho. Przesiewacze do węgla mogą mieć różne siatki stalowe, to znaczy z oczkami prostokątnymi lub kwadratowymi. Sita produkowane są z blachy perforowanej i wykorzystywane są do przesiewania na sucho lub z poliuretanu do pracy na mokro. Przesiewacz wibracyjny najczęściej wykonany jest ze stali węglowej i zabezpieczony ocynkiem przed korozją.

 

Przesiewacz do węgla bębnowy

Przesiewacz bębnowy jest odpowiedni nie tylko do sortowania węgla, ale również takich materiałów jak: kruszywo, kora, kamień, żwir. Są to maszyny posiadające stabilną konstrukcję, dlatego służą przez długi czas. Ponadto przesiewanie zapewnia podział na wiele frakcji, natomiast moc silnika jest dobierana do obciążeń. Niektóre modele są wyposażone w szczotkę umiejscowioną na długości bębna, dzięki czemu możliwe jest przesiewanie kleistej nadawy. Zastosowanie w przesiewaczu rozdrabniacza umożliwia przesortowanie surowca takiego jak: miał węglowy, torf, miał węglowy a także lekka gleba. W zależności od przeznaczenia dostępne są maszyny kołowe i gąsiennicowe. Pierwszy typ jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli trzeba poruszać się przesiewaczem po drogach, natomiast drugi ułatwia manewrowanie po ciężkim terenie.

Największym walorem bębnowych przesiewaczy do węgla jest ich nieskomplikowana technologia wykonania. Do napędu tych maszyn (wywołania ruchu obrotowego bębna) stosuje się układy napędowe, które składają się z silnika elektrycznego, napędu zębatego bądź łańcuchowego oraz przekładni zębatej. Inną zaletą przesiewacza tego rodzaju jest stosowanie obudowy pyłoszczelnej, która pełni również rolę wyciszającą. Nowoczesne maszyny są uważane za szybkobieżne, wydajne i ekonomiczne, dlatego znajdują nabywców wśród wielu przedsiębiorców.

Back To Top